Dýchám novou inspiraci:)

7. srpna 2011 v 23:11 | Cassie |  Diary
Ahoj kočky, promiňte, že moc nepíšu, ale prázdniny máme jen jednou za rok:)
Konečně jsem získala opět motivaci, opět mě začal bavit zdravý životní styl a o výplatě si nakoupím spoustu nového oblečení, jsem totiž plna dojmů a nápadů, které zkrátka musím vyjádřit:-) Totéž platí i o šminkách. Dochází mi i tónovácí tělové mléko, což je tohle léto opravdu nezbytné, toho slunka je děsně málo :( Uvažuju i nad tím, že si pořídím skořicový nebo kávový gel proti celulitidě a nebo zkoušela jste už některá i kávovou sedlinu? Prý to taky zabírá!

Zbožňuju čajovny, čaje a orient. Taková konvička dobrého čaje spolehlivě zažene chutě i hlad:)) Rozhodla jsem se sepsat pár základních informací o čajích, hlavně o jejich přípravě:-)


Příprava obecně

Čaj vkládáme do předehřátého šálku / konvičky zpravidla v poměru 1 lžička na šálek.

Zalíváme nejlépe pramenitou vodou. Není-li po ruce, zkusíme z vodovodu (pouze kvalitní), ale určitě se vyhneme vodě destilované, minerální nebo teplé z vodovodu. Vodu zbytečně nepřevařujeme.

Šálky ani konvice nikdy nevymýváme saponáty, pouze vyplachujeme.

Jestliže chceme poznat pravou chuť a vůni čaje, pak tedy nedoslazujeme, ani nepoužíváme citron.

Účinky a specifika přípravy

ČERNÝ ČAJ
Zalíváme vařící vodou, luhujeme 1-5 minut. Při luhování 2-3 minuty se z čaje uvolní kofein, který narozdíl od kofeinu z kávy působí pozvolna a delší dobu. Podporuje myšlení, zahřívá a pomáhá, když potřebujeme být déle vzhůru a soustředit se. Přeženeme-li to na déle, než 5 mimut, z čaje se uvolní i třísloviny, které kofein ''brzdí'' a na chuti také zrovna nepřidají. Mýtus, že čím déle luhujeme, tím je čaj silnější neplatí!

ZELENÝ ČAJ
Zalíváme teplou, některé druhy dokonce vlažnou vodou, nikdy ne vařící. Luhuje se 1-5 minut. Známý antioxidant, působící proti stárnutí, únavě, zubnímu kazu, zánětům, rakovině,... napomáhá i hubnutí. Skvělý pro sport a dny s větším eneregetickým výdejem.

Další druhy čaje:

BÍLÝ ČAJ
Patří mezi čajové ''delikatesy'', protože neprochází mechanickým zpracováním, ani fermentací. Pouze se suší, proto si zachovává většinu chemických látek čerstvého čaje, včetně chutě.

POLOZELENÝ (OOLONG)
Takzvaný přechod mezi zeleným a černým čajem. Liší se pouze stupněm fermentace.

PU ERH
Dodatečně zpracovaný černý čaj. Vyniká svou temnou barvou. Chuť je pomerně zemitá, občas nasládlá. Působí dobře na trávení, při větších dávkách může mít antibiotické účinky. Stejně tak jako zelený, je velice vhodný při hubnutí.

ROOIBOS (čaj nečaj)
Rooibos takový je bobovitá rostlina, ze které se připravuje stejnojmenný nápoj. Rooibos obsahuje vitamin C a plno dalších minerálů - meď, železo, vápník, draslík či hořčík. Má v podstatě nulovou energetickou hodnotu, neobsahuje ani kofein. Mimojiné působí proti alergiím, stresu, podráždění, nespavosti, bolestem hlavy i kloubů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama